Svátek má: Michal

Politika

Velikost textu:

Chce snad Hašek, aby ve vedení dopravy a železnice padaly hlavy?

Chce snad Hašek, aby ve vedení dopravy a železnice padaly hlavy?

„Sama tahle nehoda, natož všechy v posledních dnech by automaticky měly znamenat, že budou padat hlavy. České dráhy, Správa (železniční) dopravní cesty, Ministerstvo dopravy?" napsal krátce po ohlášení nehody na železnici u Českého Brodu bývalý hejman Michal Hašek na svém facebookovém profilu.

Vyhýbka
16. července 2020 - 08:35

„Za Českým Brodem se cca před hodinou srazil osobní vlak s nákladním (poštovním) . Na místě jsou podle hasičů desítky zraněných, včetně těžce zraněných,není jasné, zda jsou i oběti na životech.  Sama tahle nehoda, natož všechy v posledních dnech by automaticky měly znamenat, že budou padat hlavy. České dráhy, Správa (železniční) dopravní cesty, Ministerstvo dopravy?" svěřil se se svými pocity na svém facebookovém profilu krátce po ohlášení nehody na železnici u Českého Brodu bývalý hejman Michal Hašek.

Haškův komentář sklidil desítky dalších komentářů


„Je třeba nejen zjistit  proč na koridoru, ale je to zřejmý důsledek chaosu kolem ministerstva dopravy, toho divneho dvojvladí, ale i populistickeho vedeni SŽDC. Je treba změn, profesionality a realného vedení, ne vymluv proč to nelze. Jestliže vlak na koridoru v případě projetí červené sám nezastaví a vše se řeší lidským faktorem, tak je to na personální řešení. Tohle fungovalo i na starých návěstních opakovačích, kde byla signalizace," domníval se jeden ze čtenářů Haškových výkřiků na facebooku.
  
„Zase za to může jenom ČD? Trochu laciné a dětinské tvrzení," myslel si další čtenář.
 
„Sorry, ale jestli se tohle stane na nejlepe zabezpecenem useku v ČR  podle slov  ministra dopravy,  tak už se musí něco rychle stát...," napsal k tomu Hašek.    

„Nikdo odstupovat nebude... Toho se nebojím...," napsal jiný čtanář.

„Padat hlavy znamená, že budou prislušni lidé odvolaní,pokud neodejdou s omluvou sami...," reágoval i na další komentáře Hašek.
  
„Snad opravdu nečekáte že se tak stane, já teda rozhodně ne... A odejít sami?" kontroval další čtenář.

„Hlavně si myslím, že jsou ti lidé (strojvůdci) přepracovaní. Jdou ze směny do směny, skoro žádný odpočinek. Bohužel i zde dolehl "módní trend" mít co nejméně zaměstnanců, stáhnout je z kůže, ale hlavně, když zaměstnavatel ušetří na odvodech za více zaměstnanců," míníla jedna žena. 

„Odejdou, ale ze zlatýma padákama??" má jasno další z mnoha komentujících Haškův komentář žena.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Michala Haška, foto: ps)