Svátek má: Svatoslav

Politika

Velikost textu:

Chmelár: Slovensko uzavírá hranice s Českem, ale s Ukrajinou ne!

Chmelár: Slovensko uzavírá hranice s Českem, ale s Ukrajinou ne!

Eduard Chmelár na svém facebooku kritizuje kroky současného slovenského premiéra Igora Matoviče, který dnešním dnem uzavírá hranice s Českou republikou, ale s Ukrajinou ne!

Eduard Chmelár
18. září 2020 - 06:20

U současného premiéra Igora Matoviče mi nejvíce vadí, že je to neuvěřitelně slabý muž a zbabělec, který neunese vlastní odpovědnost. Vymlouvá se na manželku, prezidenta, hlavního hygienika, schovává se za rozhodnutí pandemické komise a dalších úřadů. Když jsou výsledky dobré, tak to je jeho zásluha, když ne, tak od začátku předstírá, že je to proti němu. Takhle se chovají jen psychopatičtí manipulátoři, píše Eduard Chmelár.

K tomu něco z historie: Před lety přišel do jedné ruské vesnice sovětský vůdce Leonid Brežněv. Navštívil řeznictví a zeptal se, jestli mají klobásu. Vyděšená prodavačka se zmateně podívala na prázdné pulty a kroutila hlavou. „ Jak to že ne?!" Brežněv se naštval, „ pracující lidé nemají klobásu?!" křičel a obrátil se na sekretářku, „zařiďte to okamžitě!"  Od té doby měla vesnice každý den čerstvé maso. Tento příběh se stal legendou a když to lidé měli těžké, tak si vyprávěli neuvěřitelné příběhy o Brežněvovi, který vše dokázal zařídit. To, že jinde nebylo maso, málokoho zajímalo.

A přesně takhle vytváří Igor Matovič obrázek o sobě.


Vláda uzavírá hranice s Českem, ale nechává otevřené hranice s Ukrajinou, přestože odtud přichází nejvíce infikovaných. Dokud jeho Igorodie přijímá taková chaotická rozhodnutí a dokud lidé neuvidí logiku v antipidemiologických opatřeních, nelze očekávat, že se populace bude chovat disciplinovaně, končí komentář Eduard Chmelár, slovenský analytik, vysokoškolský učitel a občanský aktivista.

(rp,prvnizpravy.cz, fb, foto:arch.)