Svátek má: Václav

Politika

Velikost textu:

Čím to je, že se předsedové ČSSD rozvádějí? Riziková funkce?

Čím to je, že se předsedové ČSSD rozvádějí? Riziková funkce?

Zvláštním zjištěním je, že funkce předsedy ČSSD je z pohledu udržení prvního manželství rizikový post. Zkrátka,  pokud by manželé své manželství, ve kterém jeden z dvojice je šéfem ČSSD, chtěli někde pojistit, tak jim to žádná pojišťovna neučiní. 

Kratší pracovní doba? Ha, ha, ha ...
2. srpna 2020 - 14:07

Skutečně, je tomu tak. Své první manželství neudrželi Jiří Paroubek, Bohuslav Sobotka a nedávno i aktuální předseda ČSSD Jan Hamáček. Nutno dodat, že první ženy této trojice politiků se do předvolebních kampaní nezapojovaly a tak byly pro veřejnost téměř neznámé.

Hůře dopadli  předsedové ODS Mirek Topolánek a Petr Nečas. Topolánek se  při jedné volební kampani  dokonce nechal vyfotit v kruhu své sympatické první ženy a tří dětí, aby za několik měsíců hodnoty rodiny, s kterou šel do voleb, zaměnil za náruč jiné mladší ženy.

Petr Nečas, jak známo, dopadl  ještě hůře, co se týká konce jeho vlády, když mu jeho druhou ženu zadržela policie a uvalila na ní vazbu. Nutno přiznat, že jeho první ženu veřejnost téměř nezná, zato druhou manželku, která ve své politicko-úřednické kariéře rozvrátila několik manželství, každou chvíli třeba zpravodajství na ČT ukazuje přicházející nebo odcházející od soudu.

Nutno dodat, že aktuálně se manželky po boku politiků objevily naposled snad  při posledním finalovém souboji o post prezidenta republiky. Obě dámy finalistů byly starnoucím váženým mužům Milošovi Zemanovi a Jiřímu Drahošovi oporou ve stáří.


Jak říkám ...

„Tak jsem se včera oženil. Náš příběh možná obsahuje spoustu klišé, ale jsou věci, které neovlivníte, každý to jistě znáte.  S Gábinou jsme se potkali při práci, zamilovali jsme se, a dneska jsme se vzali.  Byl bych strašně rád, kdybyste z toho měli alespoň poloviční radost jako my dva.  I ministr má přece právo na štěstí, no ne? " napsal na svém facebookovém profilu v sobotu 1. srpna 2020 místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček.

Stovky komentářů se věnovaly  sdělení Jana Hamáčka na facebooku, že je zase ženatý ...Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Jana Hamáčka, foto: ps)