Svátek má: Zlata

Politika

Velikost textu:

SPD tu nešíří nenávist ani k Romům. Já mám mezi Romy spoustu přátel

SPD tu nešíří nenávist ani k Romům. Já mám mezi Romy spoustu přátel

Poslanec Jan Hrnčíř a redaktorka Linda Bartošová spolu v pondělí 13. července 2020 hovořili v pořadu  Interview ČT24 o ekonomických tématech, jako výstavba dálnic nebo potravinová soběstačnost. Poslanec se vyjádřil také k rasismu a protestům v USA.

Jan Hrnčíř & Linda Bartošová
15. července 2020 - 08:45

Zatímco sympatická redaktorka nechala Hrnčíře bez zbytečného skákání do řeči odpovídat, ale jen do té doby, kdy se mluvilo o státním deficitu, který je příliš vysoký a kabinet ho nebude schopný splácet.

Jak říkám ...


„Vláda na formátu ANO a ČSSD tu vládne sedmým rokem. Tyto roky byly v historii České republiky z pohledu ekonomického růstu ty nejlepší, a přesto se nepodařilo příliš ušetřit nebo splácet státní dluh. Už se mluví o tom, že pro příští rok to bude zhruba 300 miliard,“ vysvětlil Hrnčíř s upozorněním, že v dalších letech by potom podle něj mohl státní dluh růst rychlostí zhruba 200 miliard ročně.

„Vláda si v nouzovém stavu rozvolnila rozpočtová pravidla tak, aby se mohla až do roku 2027 zadlužovat zhruba 4 % HDP. Vzhledem k tomu, že se dá očekávat ekonomický pokles, můžeme dosahovat mezních hodnot, kolem 50, 60 % zadlužení HDP poměrně rychle. Třeba do tří let,“ varoval Hrnčíř.

„Vláda by měla šetřit tam, kde jsou zbytečné výdaje,“ kterými Hrnčíř myslí například některé armádní investice.

„Dodávky německých transportérů naší ekonomice příliš nepomohou,“ upřesnil, ale  podle něj by měla vláda také seškrtat výdaje za inkluzi ve školství nebo příspěvky pro některé neziskové organizace.

Nejsme nenavistné hnutí

Jak říkám ...


„Nedovedu si představit, že by představitelé SPD sdíleli nějaký nenávistný obsah, na to tady máme i naše orgány, jako policii a justici, která by to musela posoudit,“ řekl poslanec.

„Některé mainstreamová média se snaží navodit atmosféru, že jsme nějaké nenávistné hnutí, ale tak to není. Máme kritické názory k migrační politice Evropské unie, ale myslím si, že to je od politického hnutí adekvátní,“ dodal.

Jak říkám ...


„Video jsem viděl, ale nemyslím si a nemám informaci, že by to mělo být rasistické,“ řekl Jan  Hrnčíř.

„Je to nějaký předepsaný postup, který má policie schválený. Když byl schválený, nedá se říct, že je automaticky rasistický,“ objasnil poslanec Jan Hrnčíř, který přiznal, že má mezi Romy spoustu přátel a s rasismem se na jižní Moravě, odkud je, nesetkává.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz, Interview ČT24 , foto: z TV)