Svátek má: Luboš

Politika

Velikost textu:

To vláda rozpočtové odpovědnosti rozdala církvím desítky miliard korun

To vláda rozpočtové odpovědnosti rozdala církvím desítky miliard korun

Stalo se to před sedmi lety, přesně 8. listopadu 2012 v 0.38 hodiny v noci se za podivného šachování s přestávkami a s převahou jednoho jediného hlasu poslance ODS, v té době nepravomocně a později pravomocně odsouzeného za korupci, došlo k podvodu na občanech Česka. 

Bůh je láska a láska může být i k majetkům a k penězům
16. října 2019 - 08:30

Zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi stanovil, že církve dostanou od státu nemovitý majetek údajně zabavený za socialismu v hodnotě zhruba 75 miliard korun. Za nemovitosti, které se podle zákona nevydávaly, mají církve během 30 let získat 59 miliard korun navyšovaných o inflaci. Náhrady jsou vypláceny od roku 2013. Roční splátka činí přibližně dvě miliardy korun, do konce loňského roku tedy bylo vyplaceno přibližně 12 miliard korun.


V úterý 15. října 2019 Ústavní soud  se postavil proti zdanění finančních náhrad z církevních restitucí. Část zákona, který zdanění stanovil,  zrušil a vyhověl tak návrhu senátorů. Zdanění prosadila vláda na popud KSČM. Pro tento zákon hlasovali poslanci  ANO, ČSSD, KSČM a SPD.


Co se stalo 8. listopadu 2012?


Sporné  156. hlasování o majetkovém vyrovnání s církvemi uvedlo v život převody ohromného množství majetků, který nyní patří církvím s drtivou převahou katolické církvi nebo církevním řádům v některých případech jsou to počtem jen jednotlivci.

Seznamy poslanců, jak 8. listopadu 2012  hlasovali ...


Padesátkrát ano za ODS a čtyřicetkrát ano za TOP 09


Dvanáctkrát ano za nezařazené ...

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)