Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Ostrava: Do tří let vznikne ve městě nová multifunkční hala

Ostrava: Do tří let vznikne ve městě nová multifunkční hala

V centru Ostravy se připravuje stavba nové multifunkční sportovní haly s kapacitou až 3 tisíce diváckých míst. Bude určena k pořádání větších jednorázových sportovních i kulturních akcí.

Vizualizace nové haly
3. července 2020 - 12:00

Vznikne díky spolupráci veřejného a soukromého sektoru. Předpokládané náklady na výstavbu jsou zhruba 600 milionů korun. Na financování se bude podílet město Ostrava, Moravskoslezský kraj, společnost ČSAD Ostrava a Spolek na podporu sportu dětí a mládeže.

Do podpory sportu město investuje každoročně významné finanční prostředky, a to nejen do výstavby sportovní infrastruktury. Jen letos budou dokončeny dvě nové sportovní haly - v Nové Bělé a v Krásném Poli.

"Nebudeme se věnovat jen stavbám v okrajových částech města. Přímo v centru sice máme několik tělocvičen a sportovních hal, ale nový, moderní objekt tady chybí a kapacity stávajících krytých sportovišť jsou navíc nedostatečné. Jsme rádi, že se iniciativy tentokrát chopila také soukromá společnost, která bude nejen významně participovat na výstavbě haly, ale také na jejím budoucím využívání," uvedla resortní náměstkyně Andrea Hoffmannová.


Multifunkční sportovní hala má sloužit především jako zázemí pro trénink a zápasy florbalových oddílů, basketbalu a volejbalu. Svou koncepcí doplňuje typ zařízení, které na území města chybí. Plánována je také výstavba parkoviště pro sportovce a návštěvníky s kapacitou 277 míst. Hala se má začít stavět v roce 2022, dokončení je naplánováno na rok 2023.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)