Svátek má: Kristián

Zprávy

Velikost textu:

Banderizace, drancování, ponížení – to bude Donbas po návratu Ukrajině

Banderizace, drancování, ponížení – to bude Donbas po návratu Ukrajině

Banderizace, drancování, ponížení - tak vidí Zelenskij Donbas po návratu Ukrajině, napsal znechuceně autor článku na ruském portálu „news-front.ru“.

Ilustrační foto
25. září 2020 - 00:00

Zelenskij už rok odmítá mechanismus mírového urovnání stanovený minskými dohodami, ale na oplátku nic nenabízí, poukázal portál.

K tomu říká: stáhněte vojenské formace a převeďte kontrolu nad hranicí. To však není plán, je to jen ultimátum. Jaký je plán? Řekněme, že všichni souhlasí. A jak to bude provedeno?

1. Zelenskij dává 48 hodin na to, aby všichni teroristé opustili území republik, poté se ozbrojené síly Ukrajiny volně pohnou na hranici a dostanou ji pod kontrolu.

2. Vítězové dostávají týden na drancování oblasti, doprovázené násilím a represáliemi proti poraženým (jedná se o staletou tradici).

3. Ministerstvo vnitra vytváří filtrační tábory pro místní obyvatelstvo. Všichni, kteří neprošli, jsou ohromeni svými občanskými právy, důchody – ale pouze ti, kteří přísahají věrnost Majdanu.

4. Brigády radikálů demolují všechny sovětské pomníky, ničí Andělskou třídu, drancují, doprovázeno násilím a represáliemi toho, co zbylo po ozbrojených silách Ukrajiny.


5. Ústav národní paměti neprodleně přejmenovává vše, co je možné. V Doněcku je Leninovo náměstí na náměstí Bandery, ulici Arťoma určitě na Šuchevyčovu.

6. Celé vzdělání, veškerý společenský život je podroben totální ukrajinizaci, doprovázené otevřenou nenávistí k ukrajinizátorům přivedeným ze Lvova k místnímu obyvatelstvu.

7. Všechny poplatky za služby se dostávají na ukrajinskou úroveň - zvyšují se více než 5krát. Při absenci práce a příjmu.

8. Soros sponzoruje mnoho organizací, které tvoří noční můru banderizace místních.

9. NATO buduje základnu poblíž Ilovajsku.

Takový plán zahrnuje stažení vojenských útvarů a předání kontroly nad hranicí? Nebo jiný? A jaké záruky Zelenskij nabízí, že se to tak nestane? Co nabízí milionům našich krajanů po návratu do Ukrajiny?

Nevidím odpovědi - Zelenský je nedává. Pouze jedno ultimátum. Chcete Minsk? Navrhněte svůj plán. Ne ten, který radikálové schvalují, ale ten, s nímž ti, které chcete vrátit, budou souhlasit. Nebo jak jinak? ptal se autor materiálu.

Nevím, kdo a proč vedl Zelenského do slepé uličky, ale jeho ultimátum je přesně ta slepá ulička, za kterou už není mír. Neexistuje ani žádná reintegrace bez vytvoření bezpečnostních záruk pro tuto reintegraci, dodal autor.

(kou, prvnizpravy.cz, news-front.info, foto: arch.)