Svátek má: Xenie

Zprávy

Velikost textu:

Němečtí virologové nedokázali vysvětlit nárůst počtu nakažených!

Němečtí virologové nedokázali vysvětlit nárůst počtu nakažených!

Němečtí specialisté u 80% případů koronaviru nevědí, kde k infekci došlo, a nejsou schopni ji objasnit, uvedl ministr hospodářství Spolkové republiky Německo Peter Altmeier.

Peter Altmaier, německý ministr hospodářství
29. října 2020 - 10:10

„Mohu vás jen upozornit na skutečnost, že IRK (podřízený ministerstvu zdravotnictví, Institut Roberta Kocha, který vede statistiku o koronaviru), která je v tom bezpochyby kompetentní, naznačuje, že v 80% případů infekce není známa a nelze ji prokázat, kdy k nim došlo. To je fakt, nemůžeme to objasnit,“ odpověděl Altmeier na otázky poslanců Spolkového sněmu, uvedla RIA Novosti.

Německá kancléřka Angela Merkelová a šéfové regionů pořádali ve středu videokonferenci, po níž se očekávalo, že bude zaveden „odlehčené uzamčení (lockdown)" na celý listopad. Stravovací zařízení budou mimo jiné schopna pracovat pouze při výdeji nebo rozvozu jídla. Stravovací zařízení, stejně jako mnoho jiných zařízení poskytujících služby, byla nejvíce zasažena omezujícími opatřeními v souvislosti s koronavirovou pandemií. Po jednání kancléřka Merkelová oznámila, že do konce listopadu Německo uzavře hospody, bary, restaurace, divadla či kina, otevřené naopak zůstanou školy, školky nebo obchody. Omezeno bude týkat i shromažďování - maximálně deset lidí z nejvýše dvou domácností.


Někteří zástupci restauračního byznysu, hned poté, co se objevily první informace o nadcházejícím uzavření, takovou politiku kritizovali, poukázali na to, že ohniska v jejich zařízeních nejsou zaznamenána a při jejich práci jsou dodržována opatření infekční bezpečnosti. Poslanci Spolkového sněmu zmínili tuto kritiku ve svých otázkách adresovaných ministrovi, ale Altmeier poukázal na to, že pokles kontaktů o 10–15%, ke kterému může dojít, pokud bude uzavření stravovacích zařízení odstraněno z koncepce „odhlečeného“ uzamčení, nestačí k tomu, aby byla pandemie pod kontrolou a je nutné omezit kontakty „o více než 50%“, uvedl ministr.

Proto, pokračoval, kancléřka Merkelová a šéfové regionů diskutovali o tom, jak postupovat v otázce omezení kontaktů „proporcionálně“. Dodal, že růst počtu nových nemocí se zdvojnásobuje, což je „obrovský“ exponenciální růst.

Merkelová předtím varovala svou frakci CDU v Bundestagu na uzavřeném zasedání, že zdroje oddělení intenzivní péče při současném tempu růstu nemocí COVID-19 mohou vystačit na 40 dní, napsal deník Bild. V Německu bylo v úterý identifikováno téměř 15 tisíc nových případů COVID-19, což je rekordní číslo za celou dobu pandemie v zemi.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)