Svátek má: Dana

Zprávy

Velikost textu:

Příštím agentem 007 bude žena, černá žena…

Příštím agentem 007 bude žena, černá žena…

Objevovaly se hlášky, že další agent 007 může být černý herec - nebo možná žena. Nyní, podle zpráv, se obě tyto zvěsti splnily.

Lashana Lynchová
17. července 2019 - 02:20

Ve stěžejní scéně v nadcházejícím 25. filmu o Bondovi Ralph Fiennes, šéf MI6 M, zavolá k sobě do kanceláře nového agenta 007… a přichází  Lashana Lynchová...

Daniel Craig bude i nadále hrát Bonda,  ale super-špión, jak říká, skončil s aktivní službou a  své kódové číslo předal  nové, mladší agentce.

„Bonda  samozřejmě bude sexuálně přitahovat  nová agentka 007 a zkouší své obvyklé sváděcí triky, ale je zmatený, když nefungují na mladé černé ženě, která na něj v podstatě valí oči a nemá žádný zájem o skákání do jeho postele. No, určitě ne na začátku, “ prozradil zdroj.Phoebe Waller-Bridgeová, spolutvůrkyně scénáře, o své práci na projektu řekla: „O tom, zda je nebo není Bond relevantní, protože se jedná o to, kdo je a jak se chová ke ženám, bylo hodně řečeno. Myslím, že je to blbost Myslím, že je teď naprosto relevantní. “

„Bondova sexuální politika začíná a je zakořeněna od padesátých let. Důležité je, že film teď zachází se ženami správně. Nemusí. Musí být věrný svému charakteru, “ dodala Phoebe Waller-Bridgeová.

Pokud bude tento progresivní, feministický přírůstek úspěšný, či nikoliv, uvidíme. Premiéra filmu je naplánována během roku 2020 a pro Craiga to bude poslední Bond. Zvěsti říkají, že příští Bond by mohl být Richard Madden nebo Idris Elba, ačkoli oba popírají svou účast na projektu.

(rp,prvnizpravy.cz,voice,foto:arch.)