Svátek má: Michal

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: S-500 bude moci zničit hyperzvukové zbraně ve vesmíru!

Rusko: S-500 bude moci zničit hyperzvukové zbraně ve vesmíru!

Raketový systém S-500 „Prometheus“ bude schopen zničit hyperzvukové zbraně v prostoru blízkém Zemi, uvedl hlavní velitel ruského letectva Sergej Surovikin v rozhovoru s v novinami „Rudá hvězda“.

Ilustrační foto
3. července 2020 - 11:06

To, že ruský obranný systém S-500 bude moci zasahovat i hypersonické střely, je nová zpráva.

Už dříve o tom, že S-500 bude moci zasahovat cíle stovky kilometrů nad zemí, hovořil Pavel Sozinov, generální designér rozvojového koncernu Almaz-Antey.

Podle Surovikina technické vlastnosti S-500 umožňují zařadit tento systém jako první generaci obranného systémů proti útokům z vesmíru.

„Charakteristiky stanovené v systému protivzdušné obrany S-500 umožňují kromě aerodynamických a balistických cílů zničit hypersonické zbraně všech modifikací, a to i v blízkém vesmíru," poznamenal hlavní velitel.


Rovněž vyjádřil přesvědčení, že analogie tohoto systému v zásadě neexistují.

S-500 „Prometheus“ označuje novou generaci systémů protivzdušné obrany země-vzduch. Je to univerzální komplex dálkového a vysokého zachycení se zvýšeným potenciálem protiraketové obrany. Slibný systém je schopen ničit nejen balistické, ale i aerodynamické cíle (letadla, helikoptéry), drony, jakož i křídlaté rakety. Podle předběžných údajů by měl mít možnost likvidovat cíle do výšky 60 kilometrů a s doletem až 400 kilometrů. Odborníci Pentagonu se rovněž domnívají, že se S-500 může stát hrozbou "neviditelným" letounům jako F-22 nebo F-35.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)