Svátek má: Otýlie

Zprávy

Velikost textu:

Tagesspiegel: Volby na dohled - Trump si nemůže dovolit válku s Íránem!

Tagesspiegel: Volby na dohled - Trump si nemůže dovolit válku s Íránem!

I když Donald Trump vyvíjí na Írán maximální tlak, přesto nebude schopen „dostat tuto zemi na kolena“, napsal Der Tagesspiegel.

Donald Trump, prezident USA
18. září 2019 - 11:06

Německá publikace tvrdí, že další zvýšení napětí na dohled prezidentských volebních závodů v USA je pro amerického vůdce zcela nevhodné.

Bylo vždy jasné, že strategie „maximálního tlaku“ prezidenta Spojených států Donalda Trumpa „nedostane Irán na kolena“, uvedly německé noviny Der Tagesspiegel.

Výsledkem je, že každý den je stále více zřejmé, že se hlava Bílého domu „přepočítala“ a tím „vykopala díru sama sobě“, míní autor článku Malte Lehming.

Téměř všichni odborníci na Střední východ souhlasí s tím, že politika „maximálního tlaku“ Donalda Trumpa nedonutí Teherán, aby se posadil k jednacímu stolu, napsal novinář Der Tagesspiegelu.


„Účinek sankcí na autoritářský režim byl přeceňován. Ti, co posoudili, co se děje, realisticky předpověděli, že se situace jen zhorší. Ve skutečnosti se přesně stalo právě to,“ zdůraznil Lehming.

V současnosti jsou „nejnebezpečnější provokací“ nálety na saúdské ropné rafinerie a pro prezidenta Spojených států se to stalo „ne ve správný čas“, věří autor článku.

„Další zvýšení napětí uprostřed zahájení volební kampaně za prezidentství by pro Trumpa nebylo vhodné. Zda z toho bude mít prospěch, není jasné, zatímco riziko je velké. Írán má dobré vztahy s Libanonem, Sýrií, Irákem, Afghánistánem, Jemenem. Nepřímo budou do konfliktu zapojeny také Rusko a Čína. Trumpův hlavní slib kampaně spočíval v ukončení amerických „nesmyslných válek“ a návratu amerických vojáků domů. Pokud ho nedodrží, může ztratit důvěru svých voličů,“ vysvětlil německý novinář Der Tagesspiegel.

(kou, prvnizpravy.cz, tagesspiegel.de, foto: arch.)