Svátek má: Darina

Komentáře

Vojtěch Filip

poslanec PSP ČR (KSČM)

Šance říct jasné „NE“ uprchlickým kvótám

Je těsně před návštěvou německé kancléřky Angely Merkelové v Praze. Zatímco jindy se podobné návštěvy obešly bez většího zájmu veřejnosti, tentokrát tomu bude opravdu naopak.


Do ulic totiž v den návštěvy vyjde řada odpůrců tzv. evropské azylové politiky, za kterou mimo jiné stojí právě ona. Nelze se tomu divit. Na rovinu řečeno, je to její podivné dílo, že k nám do Evropy (do EU) bez našeho souhlasu pozvala migranty z islámských zemí.

Korektně, pro někoho možná politicky nekorektně, připomínám, že opravdu nejsme protektorát. O tragických událostech v podobě teroristických útoků, nevinných obětech atd., které po první vlně migrace následovaly, zřejmě už nemusím znovu hovořit. V takovém množství migrantů jen totiž těžko někdo ohlídá, zda se v davu neskrývá i některý z členů či přívrženců teroristických skupin.

Tikající bomba tak stále straší celou Evropu! Jak jsme se navíc několikrát přesvědčili, i ti, kteří přišli do Evropy najít útočiště před terorismem, se často nechovají zrovna dvakrát uctivě ke svému hostiteli, tedy k nám Evropanům. Často nerespektují naši kulturu ani společenské zvyky.  Jsou toho plná média. Lidé žijí v nejistotě, rozhořčení a obavách z toho, zda podobné teroristické útoky nevypuknou i u nás.

Angela Merkelová by se v Praze měla sejít s premiérem Bohuslavem Sobotkou i s prezidentem Milošem Zemanem. Obě schůzky budou snad konstruktivní a že na nich zazní naše jasné „NE“ v otázce tzv. uprchlických kvót. U prezidenta obavu nemám a panu premiérovi bych chtěl připomenout platné usnesení Poslanecké sněmovny.  Je totiž nejvyšší čas praštit do stolu a vyjádřit naše obavy a strach z narušení bezpečnosti u nás i v celé Evropě. Dál musíme vzdorovat proti bruselským nesmyslům a chránit naše občany.

Doufám, že schůzka neskončí jen podáním ruky a umělým úsměvem… Jsem optimista. Žel, však také žiji v obavách o naši bezpečnost, především pak o bezpečnost našich dětí.

Vojtěch Filip