Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Příspěvky na podporu myslivosti výrazně vzrostly

Příspěvky na podporu myslivosti výrazně vzrostly

Podporováno je třeba zřízení a údržba políček pro zvěř nebo napajedel. Podporována jsou i odchytová zařízení na divoká prasata, u kterých je od letoška změna v požadavcích na technické vybavení, nebo betonové nory na odchyt lišek.

Ilustrační foto
22. ledna 2022 - 11:00

,,Cílem této podpory je napomoci redukci stavů vybraných druhů zvěře,“ uvedl Pavel Hájek, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí a dodal: „uživateli honiteb, kteří pečují o zvěř a honitby jsou především dobrovolné myslivecké spolky. Je dobře, že jejich snaha a zájem o zlepšování životního prostředí na Vysočině je podporována.“

Administraci žádostí o příspěvky zajišťují od roku 2015 krajské úřady. Od té doby se podoba poskytovaných příspěvků průběžně upravuje. Od letošního roku, kromě drobných změn spíše technického rázu, je nově povinností žadatele, který je právnickou osobou evidující skutečného majitele podle zákona, přiložit k žádosti úplný výpis údajů o skutečném majiteli právnické osoby.


To nesmí být starší než 3 měsíce od okamžiku podání žádosti. Tato povinnost se obvykle týká i mysliveckých spolků. Podrobnější informace mohou žadatelé získat od pracovníků oddělení lesního hospodářství a myslivosti zdejšího krajského úřadu.

Tak, jak se postupně mění podoba pravidel poskytování příspěvků a jejich zaměření, mění se i počet žádostí a celková výše vyplacené podpory. K výraznému nárůstu dochází od roku 2019. Krajský úřad, který žádosti o státní dotace administruje, vždy žadatelům poskytuje maximální podporu a součinnost.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)