Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Přívoz v Nymburce bude fungovat i po snížení hladiny Labe!

Přívoz v Nymburce bude fungovat i po snížení hladiny Labe!

Přívoz se v pondělí přesune a bude fungovat i po snížení hladiny Labe! Nástupní body přívozu se vzhledem k výstavbě lávky změní.

Nymburk - přívoz přes Labe
18. září 2020 - 12:30

Od pondělí 21. 9. 2020 se mola přesunují na protější stranu kamenného mostu. O týden později loď Blanici vystřídá loď Mojmír. Ten převezme dopravu zhruba na 10 týdnů. Provoz přívozu zůstane nepřerušen.

Z důvodu výstavby lávky přes Labe se od pondělí 21. září přívoz přesouvá na nová nástupní stanoviště. Pravobřežní molo se přesune zhruba pod budovu soudu do blízkosti Parku Ing. Emila Zimmlera. Na zálabské straně povede k molu z parku Ostrov nová přístupová cesta, kterou vybudovaly Technické služby. Mola budou zřetelně označena. Z důvodu přesunu je v neděli 20. září provoz na stávajícím stanovišti ukončen v 16 hodin.


S omezením musí počítat i školáci, kteří míří do základní školy v ulici Tyršova. Doporučená cesta pro ně nově povede pod mostem a pak směrem do průchodu a přes terasu bytového domu Eliška. Na bezpečný pohyb dětí budou častěji dohlížet městští strážníci.

Barevný svět street artu v Nymburce

V úterý 29. 9. zahájí Povodí Labe avizované snižování hladiny řeky z důvodu opravy plavební komory v Kostomlátkách. Tento den budou průběžně upravována nová mola podle aktuální výše hladiny. Přívoz tak v tento den může fungovat v omezeném režimu. Loď Blanice by sníženou hladinu nezvládla, proto ji už v pondělí 28. září nahradí na deset týdnů loď Mojmír. Ten má menší ponor, kapacitu 10 lidí a převeze i kočárky, výjimečně také kola.

Středočeskénovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí, Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meunymburk)