Svátek má: Vincenc

Zprávy

Velikost textu:

Charkovan v ukrajinské TV: Lidem na Krymu se žije lépe než na Ukrajině

Charkovan v ukrajinské TV: Lidem na Krymu se žije lépe než na Ukrajině

<< VIDEO >> Živě na ukrajinské televizní stanici Naš , obyvatel Charkova demontoval kyjevskou propagandu prohlášením, že lidem se na Krymu žije lépe než na Ukrajině a že ruští „okupant“ se o své obyvatele starají lépe než bývalé ukrajinské úřady.

Z TV vysílání
23. ledna 2021 - 10:27

Dne 21. ledna 2021 zavolal Michail, obyvatel Charkova, ukrajinské televizní stanici Naš, aby vyjádřil svůj názor na inauguraci Joe Bidena, co se děje ve Spojených státech a jaký dopad to bude mít na Ukrajinu. Důchodce ale velmi rychle připomíná, že ve Spojených státech jsou nyní Indiáni v rezervacích a že taková „demokracie“, která Indiány zmasakrovala, nemá Ukrajině co přinést.

Dále říká, že USA již zničily Ukrajinu, že se zde zhoršily životní podmínky po Majdanu a že nemají co dobrého do jeho země přinést.

Tehdy Michail vysvětluje, že místo poslechu Západu by Ukrajina udělala lépe, kdyby poslouchala Východ, a mimo jiné to, co se děje v Rusku, konkrétněji na Krymu.

„Podívejte se, co dělá 'agresor' s našimi Ukrajinci na Krymu. Žijí mnohem lépe než my. Jejich minimální důchody jsou několikanásobně vyšší. Mají mateřský příspěvekl [částka vyplacená při narození dítěte]. Veřejné služby a energie jsou desetkrát levnější. Mám bratra, který žije na Krymu, často s ním komunikuji. Dříve jsme měli stejný důchod. A teď je jeho důchod osmkrát vyšší než můj, “ stěžoval si Michail.

Michail také zdůraznil zlepšení kvality života na poloostrově ve všech oblastech a vysvětlil, že se opravují silnice a infrastruktura.

Zmínil také příklad krymských Tatarů, kteří nyní mají právo na vzdělání a učebnice v jejich mateřském jazyce , což Ukrajina nikdy neudělala během celého období, kdy byl region pod ukrajinskou kontrolou.

Na videu můžeme vidět hlavu moderátora, který se kroutí, když mluví Michail:Komentátor, viditelně podrážděný pravdou, se poté snaží zmírnit to, co říká Michail tím, že říká, že pokud jsou životní podmínky na Krymu mnohem lepší, je to proto, že region je dotován a že ve zbytku Ruska to není stejné. Smůla pro moderátora, obyvatel Charkova má také příbuzné, kteří žijí jinde v Rusku, a dokonce i v těch nejvzdálenějších vesnicích se tam žije lépe než na Ukrajině!

Rusko dělá spoustu věcí, nejenom mluví. Medicína, mateřský kapitál, důchody, léčba, silnice - cokoli je možné. Je to „agresor“, který s námi takto zachází na Krymu! Naše vláda se o nás stará mnohem hůře. Mám také příbuzné ve zbytku Ruska. I v odlehlých vesnicích jsou zdravotnické a sociální služby mnohem lepší než u nás. A to, co dělají tady, na Ukrajině, to spěje ke genocidě,“ řekl Michail.

Na závěr uvedl, že desítky milionů lidí byly nuceny emigrovat z Ukrajiny, protože nemají jinou možnost jak se uživit.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)