Svátek má: Vavřinec

Zprávy

Velikost textu:

Plánují islámští teroristé útok na Evropu?

Plánují islámští teroristé útok na Evropu?

Výroba syntetických drog v Evropě se díky koronaviru zastavila. Hlavním producentem je nyní Sýrie.

Ilustrační foto
4. července 2020 - 09:01

V Itálii bylo zabaveno 14 tun amfetaminů s tržní hodnotou více než miliarda euro, což by mělo sloužit k financování islámského terorismu.

Italská finanční policie zabavila 14 tun amfetaminových tablet, které sýrští džihádisté údajně použili k financování svých teroristických aktivit. „Guardia di Finanza“ oznámila, že se jedná o největší zadržený objem stimulantu zvaného „Captagon“ na světě. Policie objevila pilulky, které pocházely z IS, ve třech kontejnerech. Obsahoval papírové válce pro průmysl, které se pravděpodobně vyráběly v Německu, uvádí se ve zprávě. Nelegální droga měla tržní hodnotu více než miliardu euro.Tablety zabavené v přístavu Salerno v jižní Itálii byly vyrobeny v Sýrii a určeny pro světový trh. Pokud jde o pozadí, italské orgány uvedly, že je známo, že teroristické milice „islámský stát“ (IS) financují svou činnost hlavně obchodem se syntetickými drogami. Podle finanční policie se předpokládá, že - kvůli koronakrizi - se výroba drog v Evropě zastavila a neapolská Camorra se zapojila do obchodu.

„Captagon“ se také nazývá „džihádistická droga“, protože je rozšířená v oblasti dočasně okupované IS. "Captagon se prodává na celém Středním východě a je široce používána jak bojovníky k potlačení strachu a bolesti, tak civilisty, protože droga vyvolává pocit neúnavnosti" uvedla policie v prohlášení.

Nyní objevená zásilka  by mohla uspokojit poptávku na evropském trhu. (SB)

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)