Svátek má: Svatava

Zprávy

Velikost textu:

Ruské raketové lodě začaly cvičit v Černém moři

Ruské raketové lodě začaly cvičit v Černém moři

<< VIDEO >> Raketové, výsadkové lodě a fregaty ruské černomořské flotily vypluly na moře, aby v rámci cvičení provedly dělostřelecké palby.

Z cvičení
14. dubna 2021 - 12:30

„Oddíl lodí černomořské flotily vyplul na moře, aby provedl dělostřeleckou palbu v rámci kontroly sil flotily během zimního výcviku,“ uvádí se ve zprávě ruského ministerstva obrany.

Oddíl lodí je složen z fregaty „Admirál Makarov“, malé raketové lodi „Graivoron“ a „Vyšný Voloček“, raketové lodi „Samum“ na vzduchovém polštáři, minolovky „Ivan Golubec“ a velké výsadkové lodě.

Posádky již provedly výcvik k překonání konvenčního minového pole.

„Na moři budou posádky lodí provádět jednotlivě a společně zkušební dělostřelecké palby na hladinové a vzdušné cíle. Roli falešného nepřítele budou hrát námořní cíle," uvedla tisková služba ruského ministerstva obrany.

Cvičení se zúčastní také letadla a vrtulníky námořního letectva a protivzdušné obrany flotily.

Rusko oznámilo výcvik v Černém moři 8. dubna. Ve stejný den zahájilo ukrajinské námořnictvo cvičení v této oblasti.

V návaznosti na to Pentagon oznámil, že lodě amerického námořnictva byly odeslány do Černého moře v rámci standardní operace. Podle zpráv tureckých médií dorazí do regionu tento týden a zůstanou tam do 4. května. Operace se zúčastní zejména torpédoborce Donald Cook a Roosevelt.

Na druhé straně Moskva varovala Washington, že „pro USA bude lepší, pokud se vyhnou Krymu a pobřeží Černého moře“.


(rp,prvnizpravy.cz,ria,foto:arch.)