Svátek má: Sabina

Zprávy

Velikost textu:

Yahoo News Japan: Abeho odchod spustil rusizaci severních Kuril

Yahoo News Japan: Abeho odchod spustil rusizaci severních Kuril

Bývalý japonský premiér Šinzo Abe slíbil, že osobně ukončí územní problém s Ruskem, ale bezprostředně po jeho odchodu z funkce dochází na Kurilských ostrovech k prudkému zrychlení „rusizace“, píše se v článku na Yahoo News Japan.

Jeden z přístavů na Šikotanu
25. září 2020 - 09:01

Na ostrově Šikotan, byly zahájeny stavební práce na vybudování 10kilometrové silnice z asfaltobetonu mezi obcemi Malokurilskoje a Krabozavodskoje, což znamená začátek rozvoje ostrovní infrastruktury.

Šikotan je nejmenší ostrov hřebene Jižního Kurilu, rozloha je pouze 264 km2. Jeho ekonomický rozvoj se však pohybuje rychlým tempem vpřed. V září 2019 byl na ostrově ve vesnici Krabozavodskoje ve slavnostní atmosféře otevřen jeden z největších závodů na zpracování ryb v Rusku, postavený z investic největší sachalinské rybářské společnosti JSC Gidrostroj.

Nová silnice je budována v rámci infrastrukturního programu „Rozvojový plán pro souostroví Kuril“. Cestu plánují dokončit příští rok. Pro malý ostrov Šikotan to bude důležitá tepna spojující vesnice roztroušené po ostrově.


„Bývalý japonský premiér Šinzo Abe kdysi slíbil, že osobně ukončí územní problém s Ruskem. A s jeho odchodem dochází k prudkému zrychlení „rusizace“ „severních území“, píše autor materiálu.

Označen je ostrov Šikotan

(rp,prvnizpravy.cz,newsyahoojapan,foto:arch.)